Aktuality

Informace z OÚ

vloženo 16. srpen 2013

Pomalu se blíží konec "okurkové sezóny". Podívejte se do fotogalerie, že v naší obci to neplatilo!! Během prázdnin byla dokončena oprava kapličky Sv. Jana Nepomuckého, postoupilo se v budování domu s pečovatelskou službou v bývalé faře, dokončuje se přístavba kabin na hřišti, potřetí krásně rozkvetl velký stojan na květiny, pokračuje rekonstrukce chodníků a malinká třešinka na závěr - na hřbitově byl instalován šikovný stojan na konve.

Více informací o jednotlivých akcích chystáme v nejbližších dnech ke zvěřejnění.  Nejdůležitější zpráva bude o domu s pečovatelskou službou - termín dokončení, pravidla pro obsazování. Uvažujeme i o dnu otevřených dveří na bývalé faře. Sledujte naše aktuality a dozvíte se více.

Sběr oděvů a textilních materiálů

vloženo 23. červenec 2013

Město Zábřeh ve spolupráci s firmou DIMATEX CS a s podporou Ministerstva životního prostředí ČR připravuje pro naše občany umístění kontejnerů na sběr použitých oděvů a textilních materiálů / kat .číslo odpadů 200 110 a 200 111 /. Tento sběr slouží k další separaci a minimalizaci komunálního odpadu.

celý článek »

Po stopách bitvy u Jankova

vloženo 6. červen 2013

Prohlédněte si nové fotografie z pochodu ve fotogalerii.

Obec Jankov, ZŠ a MŠ Jankov a Klub rodičů zvou všechny na XIII. ročník pochodu  Po stopách bitvy u Jankova, který se uskuteční  8. června 2013. Opět si můžete vybrat ze dvou tras pěších a jedné cyklotrasy.

Mapky a popis trasy:

1) pěší trasa 10 km

2) pěší trasa 15 km

3) cyklotrasa 35 km

 

Povodně v Jankově a okolí

vloženo 5. červen 2013

Letošní povodně nás naštěstí nezasáhly tak krutě, jako v jiných městech či vesnicích. I přes to napáchaly škody na obecním i soukromém majetku. Z obecního majetku byly největší na lesních a místních komunikacích - zejména cesta k rybníku Tobolka, cesta k Lažanům nebo u rybníka Hlýšovce v Odlochovicích. Ještě se můžete podívat na povodňovou situaci v neděli 2. 6. v Jankově na křižovatce, na pile, můstek u hřiště a u rybníků Hrad a Roháč.

Návštěva švédské velvyslankyně

vloženo 20. květen 2013

Švédská velvyslankyně navštívila Jankov

Paní Annika Jagander přijela do Jankova v pondělí 6. května 2013 s několikačlenným doprovodem. Na uvítanou je čekal slavnostní oběd s panem starostou a zástupci obecního úřadu a základní školy. Další kroky této milé dámy vedly do mateřské školy, kde ji okouzlila zejména nová přístavba. Samozřejmě si nemohla nechat ujít výstavní síň věnovanou bitvě u Jankova a zavítala i na některá stanoviště naučné stezky. Se zájmem si poslechla, co se ve zdejší krajině odehrálo v době třicetileté války. Taktéž navštívila Bedřichovice, aby položila květiny na hrob padlých vojáků. Prohlídku naučné stezky všichni zakončili u mohyly, kde na ně čekala dvě děvčata z místní školy oblečená do dobových kostýmů, aby je seznámila se stručnou historií bitvy. Paní velvyslankyně byla vyprávěním potěšena a s oběma dívkami se nadšeně vyfotila.

Návštěva byla zakončena příjemným rozhovorem o životě v obci u pana starosty.

Prohlídka naší obce se vzácné návštěvě líbila. Třeba se k nám do Jankova ještě někdy ráda podívá.

                                                                  Jitka Sochůrková, 9. třída 

Přestavba bývalé fary

vloženo 13. květen 2013

Firma Památky Tábor pracuje na přestavbě bývalé fary na pečovatelský dům pro staré občany. Podívejte se na fotografie.

Bývalý objekt fary v Jankově Obec Jankov přestavuje na dům s pečovatelskou službou, v objektu vznikne 6 jednolůžkových bytů a dva dvoulůžkové. Předpokládaný termín dokončení rekonstrukce je červenec 2013. O takové bydlení v obci je velký zájem, a proto obecní úřad vyzývá trvalé žijící občany, aby si v případě jejich zájmu co nejdříve podali žádostPodrobnější informace k podání žádosti o nájemní bydlení lze zjistit na tel. čísle 317833209 u paní Jitky Jonsztové. Přidělování bytů je v působnosti Rady Obce Jankov. 

celý článek »

Oprava kapličky v Jankově

vloženo 22. duben 2013

Obecní úřad informuje občany, že od 2. 5. 2013 započne oprava osmiboké výklenkové rokokové kapličky se sochou sv. Jana Nepomuckého. Socha bude odvezena k restaurování. Už se těšíme, až se kaplička i se sochou zaskví ve své původní kráse.

Projekt "U nás doma třídíme"

vloženo 27. březen 2013

Přečtěte si informaci a třídění odpadů a pokud vás to zaujme, tak budeme rádi, když se do akce zapojíte.

INFORMACE ZDE

Komplexní pozemkové úpravy

vloženo 6. březen 2013

Státní pozemkový úřad Benešov informuje o možnosti zapojit se do projektu komplexní pozemkové úpravy (např. scelování nebo dělení pozemků, narovnávání hranic, zabezpečení přístupnosti atd.).

Na podrobnější nformace se podívejte ZDE

Známky na popelnice

vloženo 6. březen 2013

Obecní úřad v Jankově oznamuje, že od pondělí 28. ledna 2013 jsou v úředních dnech (pondělí, středa) v prodeji známky na popelnice pro r. 2013.

Cena činí:

  • dospělý 500,- Kč /osoba
  • dítě 400,- Kč/ osoba
  • rekreační objekt  850,- Kč

 

Vítání občánků

vloženo 2. březen 2013

V sobotu 2. března jsme přivítali do naší obce 11 nových občánků. Děti z mateřské školy si připravily pásmo krátkých básniček.  Podívejte se do galerie, jak to všechno probíhalo (použijte oranžové tlačítko vlevo pod obrázkem).

Revize katastru nemovitostí

vloženo 17. leden 2013

Na základě sdělení Katastrálního úřadu pro Středočeský kraj, Katastrálního pracoviště Benešov obecní úřad Jankov oznamuje,  že v katastrálním území Čestín u Jankova, Čečkov, Nosákov a Odlochovice obce Jankov bude v červnu roku 2013 zahájena částečná revize katastru nemovitostí. Podrobnosti ZDE

Dále Obec Jankov podle ustanovení § 11 odst. 1 písm. a) zákona ČNR č. 344/1992 Sb., o katastru nemovitostí České republiky (katastrální zákon), ve znění pozdějších předpisů, v y h l a š u j e , na základě oznámení Katastrálního úřadu pro Středočeský kraj, Katastrálního pracoviště Benešov , že v katastrálním území Čestín u Jankova obce Jankov bude zahájena obnova katastrálního operátu přepracováním souboru geodetických informací do digitální podoby. Podrobnosti ZDE

Daň z nemovitosti od 1.1.2013

vloženo 7. leden 2013

Se změnami v organizaci daně z nemovitosti od 1. 1. 2013 se můžete seznámit  ZDE

Schéma uvidíte po rozkliknutí obrázku vlevo.

 

Svoz odpadů v roce 2013

vloženo 21. prosinec 2012

Předkládáme rozpis jednotlivých svozů komunálního odpadu ZDE

Předvánoční den

vloženo 20. prosinec 2012

Základní škola a obecní úřad zve všechny občany na předvánoční odpoledne 21. 12. 2012. Můžete navštívit družinovou besídku v sále od 14,00 hodin nebo posedět v kavárničce v budově školy a dát si něco dobrého, vyzkoušet staročeské vánoční zvyky a odpoledne  završit od 16,30 shlédnutím představení živého betlému na náměstí v podání žáků školy. 

Adventní koncert v jankovském kostele

vloženo 15. prosinec 2012

Podívejte se na pár fotografií z koncertu!

Obec Jankov zve všechny občany na adventní koncert  do jankovského kostela na neděli 16. 12. 2012 od 16,00 hodin.

Více podrobností na plakátu ZDE.

Oprava jankovského kostela

vloženo 14. prosinec 2012

Fotografie nové střechy:

Informace o opravě kostela v Jankově, které nám poskytl Stavební odbor Arcibiskupství pražského Benešov: Dlouhá léta se volalo po obnově střechy, která již byla v havarijním stavu. Tedy již někdy v r.2008 po prohlídce střechy, konzultaci se zástupci NPÚ a MěÚ Votice došlo k vyhodnocení stavu střechy a krovu střechy. Byla konstatována v krátké budoucnosti nutnost opravy.  Prodejem bývalé fary se konečně uvolnily peníze na dlouho plánovanou opravu. 20.6.2012 v 10.00 proběhlo na místním úřadě výběrové řízení, z kterého vítězně s nejnižší cenou vyšla.

celý článek »

Mikulášská nadílka

vloženo 10. prosinec 2012

V pátek 7.12.2012 Jankov navštívil Mikuláš, anděl a čerti.......

Jak to všechno probíhalo se podívejte na fotografie ZDE

Dílničky, jarmark, rozsvěcení stromu

vloženo 25. listopad 2012

Fotografie si prohlédněte ZDE

Základní škola a mateřská škola, Klub rodičů a Obecní úřad zvou na vánoční dílničky, adventní jarmark, posezení v kavárně v budově školy a rozvícení vánočního stromu a betlému na náměstní v Jankově. Akce se uskuteční 1. 12. 2012 od 13,00 hodin, rozsvícení stromu od 17,00 hodin.

Informační leták

vloženo 20. listopad 2012

Informační leták vypracovaný Českým úřadem zeměměřičským a katastrálním ve spolupráci s Generálním finančním ředitelstvím. Leták se týká povinností daňových subjektů v případě obnovy katastrálního operátu.

Nahlédnou můžete ZDE

Kontakt

Obecní úřad Jankov
Na náměstí 14
25703 Jankov

Tel.: 317 833 209
E-mail: info@obecjankov.cz
Datová schránka: yp4a679

Úřední hodiny OÚ:
Po: 8:00 - 11:30 12:00-17:00
Út: 8:00 - 11:30
St: 8:00 - 11:30 12:00-17:00
Čt: zavřeno
Pá: zavřeno

více informací »

Úřad bez bariér

Úřad bez bariér

GObec Jankov
Obecní úřad Jankov - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz
QR kód stránek Obce Jankov
TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace