Aktuality

Informace finančního úřadu

vloženo 18. listopad 2015

Informace finančního úřadu k možnosti placení daní z nemovitých věcí přes SIPO.

Oprava kapličky v Jankovské Lhotě

vloženo 20. říjen 2015

Na opravu kapličky a ještě na opravu Kříže Korytkovských a kříže Pohanův v katastrálním území Odlochovice získala obec dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR, programu Podpora a obnova rozvoje venkova ve výši 214.882,-Kč. Spoluúčast obce činí 123.587,-Kč. Tuto akci na základě nejnižší cenové nabídky prováděla firma RE IN s.r.o., Mladá Vožice. Kaplička prošla mimo střechy větší rekonstrukcí při níž na základě odborného posouzení Národního památkového ústavu, územního pracoviště středních Čech v Praze došlo k zesílení základů podbetonováním, odvlhčení objektu odkopem a drenáží svedenou do dešťové kanalizace. Byly opraveny vnější a vnitřní omítky a následně nově natřeny. Kaplička je osazena novými dveřmi s dřevěnou obložkovou zárubní. Uvnitř kapličky došlo k výměně kamenné dlažby a vstup do kapličky tvoří nový chodníček.

Kříže v katastru místní části Odlochovice  jsou očištěny, vyspraveny praskliny, na nápisové desce obnoveno písmo. Okolní terén kolem obou křížů je upraven a osázen novou zelení.

Informace o dění v obci

vloženo 15. září 2015

Vážení občané,

přijměte pár informací o dění v naší obci. Již na jaře letošního roku byly vypsány dvě výzvy k podání nabídek na dodávku stavebních prací.

Na investiční akci „Rekonstrukce místní komunikace v osadě Lažany“ se do veřejné soutěže přihlásilo sedm dodavatelů, z nichž byl komisí pro hodnocení nabídek vybrán jako nejvýhodnější, podle nejnižší nabídkové ceny, dodavatel SWIETELSKY stavební s.r.o., České Budějovice. Stavba byla zahájena předáním staveniště 2.7.2015 s termínem dokončení stavebních prací 30.11.2015. Stavba probíhá v souladu s projektovou dokumentací vypracovanou Ing. Romanem Tichovským, Benešov, který také na stavbě provádí autorský a technický dozor investora. Na obnovu místní komunikace v délce 1015 m bude obec Jankov čerpat dotaci z Ministerstva dopravy ČR ve výši 2.131 tis.Kč, z rozpočtu obce k tomu připlatíme 376 tis.Kč. Celková administrace projektu včetně kolaudace stavby, 

celý článek »

Šustův běh

vloženo 12. září 2015

12. září 2015 proběhl v Jankově 2. ročník Šustova běhu (Josef Šusta byl významný český rybníkář, rodák z Jankova). Podívejte se na fotografie z opravdu vydařené akce.

Výsledková listina ZDE

Okleštění stromoví

vloženo 10. září 2015

ČEZ informuje o odstranění a okleštění stromoví.

Zahájení školního roku v Jankově

vloženo 1. září 2015

Opět přišlo září a v Jankově se otevřela brána základní a mateřské školy. V úterý 1.9.2015 jsme zahájili nový školní rok 2015/2016 v sále obecního úřadu. Všechny přítomné přivítal ředitel školy Mgr.Václav Nerad. Na zahájení letošního školního roku přijala pozvání paní poslankyně Mgr.Helena Langšádlová, která po proslovu předala osmnácti prvňáčkům spolu s třídní učitelkou Lucií Jonsztovou slavnostní šerpy. Žáčci první třídy obdrželi od obecního úřadu malou sladkost. Počet žáků naší školy dosáhl v letošním roce číslo 141.

                                                                         Za Obec Jankov  Jitka Jonsztová, starostka 

Kurzy trénování paměti

vloženo 27. srpen 2015
 
 
Městská knihovna Votice a Margit Kakos O.S. Aktivity pro seniory pořádají kurzy trénování paměti. Více na plakátku.

VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU

vloženo 27. srpen 2015

 

Městská knihovna Votice pořádá VIRTUÁLNÍ UNIVERZITU TŘETÍHO VĚKU. Více na plakátku.

Vyhlášení období sucha

vloženo 23. červenec 2015

Vyhlášení období sucha - opatření, omezení a povinnosti se dočtete po otevření tohoto odkazu.

Oznámení ČEZ o oklešťování dřevin

vloženo 21. červenec 2015

Oznámení ČEZ o provádění údržby v obci Odlochovice.

Úbytek pitné vody

vloženo 6. červen 2015

Z důvodu velkého poklesu zásob pitné vody se do odvolání s okamžitou platností zakazuje napouštět bazény a zalévat zahrádky pitnou vodou. Dále žádáme občany, aby šetřili pitnou vodu i při provozu svých domácností. 

Další fotografie k pochodu

vloženo 6. červen 2015

Návštěva švédské velvyslankyně

vloženo 6. červen 2015

Fotografie z návštěvy švédské velvyslankyně a hostů ze Švédska v Jankově.

Oslav 370. výročí bitvy u Jankova se zúčastnila i švédská velvyslankyně Annika Jagendera s třemi zástupci Organizace pro švédské vojenské památky: podplukovník Christian Braunstejn, podplukovník Petr Wetterberg a Kjell Lundberg. Spolu s paní starostkou prošli stezku, prohlédli si výstavní síň a položili věnce a květiny na památná místa bitvy.

Pochod k bitvě u Jankova

vloženo 3. červen 2015

Milí návštěvníci naší sobotní akce (6. června) - fotografie jsou již v fotogalerii, ještě je budeme postupně doplňovat i z jiných zdrojů.

Doufáme, že jste  s námi strávili příjemný den jak pochodem, tak odpoledním programem. Krásné počasí se vydařilo dle naší objednávky, tak jste si snad odnesli pěkné zážitky....

Dvě pěší trasy - 10 km šlo  86 turistů, 15 km šlo 26 turistů  a cyklistickou projelo 14 cyklistů.

 

Den matek

vloženo 10. květen 2015

V neděli 10. května jsme oslavili Den matek pěknou akcí v sále. Děti z MŠ nám přednášely, žáci ze ZŠ, které vyučuje hudbě pan Kopecký, zpívaly, hrály na klávesy a na zobcovou flétnu. Skupina břišních tanců nám předvedla dvě vystoupení a pak nám k tanci a poslechu zpívala paní Ševidová a hrál na klávesy pan Kopecký. Vystoupení byla skvělá, všichni sklidili zasloužený aplaus. Nechybělo malé pohoštění, ani dobrá nálada v zaplněném sále.

Známky na popelnice

vloženo 29. duben 2015

Obecní úřad v Jankově oznamuje, že jsou v prodeji známky na popelnice pro r. 2015. Známky lze zakoupit přednostně v úředních dnech nejpozději do konce dubna 2015.

Historie Jankova a okolních obcí

vloženo 12. duben 2015

Nově doplněny v sekci Historie údaje o historii Jankova a okolních obcí. Zdrojem byly knihy:  Čeněk Habart  Sedlčansko, Sedlecko a Voticko IV a  August Sedláček,  Hrady, zámky a tvrze království českého, sv. 15.

Velikonoční dílničky

vloženo 29. březen 2015

Srdečně Vás zveme na akci „Každý něco dokážeme“, která se koná ve středu 1. 4. 2015 od 13:30 do 17:00 v prostorách ZŠ Jankov.

Na fotografie se podívejte zde.

Vítání občánků

vloženo 28. březen 2015

Dne 28. března proběhlo v zasedací místnosti obecního úřadu přivítání nových občánků naší obce. Paní starostka přivítala 3 holčičky a 2 chlapečky. Děti z mateřské školy spolu s paní učitelkami  připravily pásmo roztomilých básniček a říkadel. Sklidily velký aplaus. Celý slavnostní akt proběhl  ve velmi příjemné atmosféře, maminky obdžely květiny, děti plyšáka, poukázku na nákup knih v ceně 500,-Kč a dětský příbor. Tatínkové vyšli na prázdno, ale určitě si odnesli pěknou vzpomínku. Fotografie najdete ve fotogalerii.

Video z dalších vzpomínkových akcí k bitvě u Jankova

vloženo 27. březen 2015

Jankow 1645 - 6. - 7. března 2015

Kontakt

Obecní úřad Jankov
Na náměstí 14
25703 Jankov

Tel.: 317 833 209
E-mail: info@obecjankov.cz
Datová schránka: yp4a679

Úřední hodiny OÚ:
Po: 8:00 - 11:30 12:00-17:00
Út: 8:00 - 11:30
St: 8:00 - 11:30 12:00-17:00
Čt: zavřeno
Pá: zavřeno

více informací »

Úřad bez bariér

Úřad bez bariér

GObec Jankov
Obecní úřad Jankov - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz
QR kód stránek Obce Jankov
TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace