Rok 2010

Ochotníci z Načeradce pobavili svou komedií

vloženo 1. říjen 2010

V tradici ochotnických divadelních představení jsme v Jankově pokračovali i v roce 2010. Tentokrát svou hru přijeli janovskému publiku zahrát ochotníci z Načeradce. Hudební komedie Agentura Drahoušek, aneb sňatky všeho druhu se konala 1. října od 20 hodin a pobavila několik desítek přítomných.

Fotogalerie

Heligonky pokřtil déšť

vloženo 24. červenec 2010

Třetí setkání heligonkářů se konalo v sobotu 24. července v Domově seniorů Jankov. Deštivé počasí sice donutilo pořadatele přesunout hudební odpoledne do budovy zařízení, avšak návštěvníky neodradilo. Již v jednu hodinu byl sál plný posluchačů, a tak se na improvizovaném pódiu objevili první muzikanti. Ti posluchače bavili až do třetí hodiny. V pauze se diváci přemístili před budovu a zhlédli ukázku dogdancingu v podání Šárky Jonákové s pejskem Aero a Lucii Stemmerové s Bakem. Pak už hlavní slovo opět převzali muzikanti a bavili posluchače až do páté hodiny. Kromě hudby byla pro všechny přichystána i výstava výrobků z dílny ručních prací, které vyráběli pod odborným vedením sami klienti domova.

Celou akci připravovalo občanské sdružení Dobrovolník ve spolupráci s DS Jankov. Tato dobrovolnická organizace byla založena v roce 2009 na popud ředitelky domova Drahuše Hlavaté, aby tak došlo ke sjednocení dobrovolníků, kteří již tři roky v tomto zařízení působili. „V současné době má naše občanské sdružení 21 aktivních členů, převážně studentů středních a vysokých škol. Zapojení veřejnosti do života klientů domova má na jejich psychický stav velice příznivý vliv,“ řekla Iveta Dittrichová, koordinátora dobrovolníků.

Dobrovolníci pořádají pro klienty mnohé kulturní akce, z nichž většinu navštěvuje i veřejnost. Neocenitelnou pomoc při organizaci těchto akcí poskytují dobrovolníkům rovněž zaměstnanci. V nejbližších dnech budou pořádat zájezd na výstavu Země živitelka a výměnný pobyt v Západních Čechách.

Fotogalerie

Po stopách bitvy šli podesáté

vloženo 19. červen 2010

Jubilejní desátý ročník pochodu Po stopách bitvy u Jankova zahájila v sobotu 19. června na jankovském náměstíčku výstřelem z historického děla skupina šermířů. Jednu z nabízených tras pochodu, který připomíná bitvu z 6. března roku 1645, si vybrala téměř stovka účastníků. Na cestě je čekala významná místa jednoho z nejdůležitějších střetů třicetileté války. V cíli byl pro všechny připraven bohatý odpolední program, který jednu hodinu po poledni zahájila jihočeská dechovka Keramička. Ta s přestávkou pro vystoupení skupiny historického šermu bavila přítomné až do 18 hodin.

Fotogalerie

V Domově seniorů uspořádali první dětský den

vloženo 29. květen 2010

První ročník oslavy dne dětí pořádali v sobotu 29. května členové občanského sdružení Dobrovolník při Domově seniorů Jankov. Odpoledne plné her, soutěží a zábavy nejen pro ratolesti, ale i jejich rodiče začalo hodinu po poledni v areálu Domova seniorů. Mimo jiné si příchozí mohli opéct špekáčky a každé z dětí si odneslo sladkou odměnu i malý dárek.

Do Jankova se sjeli dobrovolní hasiči

vloženo 22. květen 2010

Okrskovou soutěž sborů dobrovolných hasičů pořádali v sobotu 22. května jankovští požárníci. Na místním hřišti se během dopoledne shromáždilo celých dvacet družstev, z nichž čtyři byla ženská. Disciplíny, ve kterých hasiči své síly poměřovali, byly jako tradičně dvě. Kromě kolektivního předvedení požárního útoku, kde může zazářit nejen rychlost jedinců, ale rovněž i sehranost týmu, se hasiči předvedli i při běhu jednotlivců. Požárníci tak zúročili veškeré hodiny věnované tréninku na tuto soutěž.

Po urputném boji se nakonec na prvním místě v kategorii mužů umístilo SDH Jankov, druhou příčku obsadili votičtí dobrovolníci a bronzovou pozici vybojovalo SDH Jiřetice.

Úspěšní byli Jankováci i v běhu jednotlivců. Nejlepším časem 17,46 s se pyšnil Jaroslav Hořejší z SDH Jankov, za ním se umístili František Zíka (18,09 s) a Michal Krpelán (18,66 s), rovněž z SDH Jankov. Tím se jankovské družstvo vyhouplo na první pozici v běhu jednotlivců. Druhé místo v jednotlivcích získalo družstvo z Martinic a třetí skončili hasiči z Jiřetic. Stejně tak ohromující výkon podalo i ženské družstvo Jankova. Nejrychleji dráhu zaběhla Anna Dittrichová, a to s časem 21,23 s. Za ní se s nejlepšími časy umístily Dana Fialová (22,12 s, SDH Odlochovice) a Eva Vyhnalová (22,72 s, SDH Jankov). Zlatou pozici pro jednotlivce tedy získalo jankovské družstvo žen, na druhém místě skončily odlochovické hasičky a třetí bylo družstvo Ratměřic.

Celkové výsledky soutěže žen byly: 1. místo SDH Ratměřice, 2. místo SDH Odlochovice a třetí byly ženy z SDH Zvěstov.

Soutěž se vydařila, požárníci předvedli, co je v jejich silách, a tentokrát ani nemuseli bojovat s počasím. Nezbývá nic než popřát jankovským hasičům postupujícím do okresního kola hodně štěstí.

Den matek s Libuší Švormovou

vloženo 9. květen 2010

V neděli 9. května uspořádala Obec Jankov divadelní představení herečky Libuše Švormové s názvem Povolání: Žena. Tato vtipně laděná hra o údělu žen ve společnosti nalákala do místního kulturního sálu téměř sto diváků, malých i velkých, pánů i dam. Na představení se přišli podívat i klienti místního Domova seniorů. Takto příjemně stráveným odpolednem chtěla obec oslavit svátek matek a zároveň i všem laskavým, obětavým maminkám poděkovat za jejich láskyplnou péči o své ratolesti. Každé z maminek starosta obce Josef Kocourek osobně popřál vše dobré a předal i malý dárek v podobě růžičky. 

S jarem otevřel dveře domov seniorů

vloženo 28. březen 2010

Den otevřených dveří přichystali zaměstnanci DS Jankov v neděli 28. března. Zájemci si mohli prohlédnout celý areál objektu a rovněž zhodnotit deset nově vybavených dvoulůžkových pokojů. Kromě toho na ně čekala i prodejní výstava nejen velikonočních výrobků, které vytvořili sami klienti v řemeslných dílnách. Hudební doprovod odpoledne zajistili členové Občanského sdružení Dobrovolníci, v jejichž podání zazněly známé české dechovky.

Šárka Jonáková si vystřílela stříbro na Mistrovství ČR

vloženo 21. březen 2010

Po skvělém výsledku na Mistrovství Evropy ve střelbě ze vzduchových zbraní, kde skončila mladá sportovkyně Šárka Jonáková z Čestína na třináctém místě a zároveň se z příčky první kvalifikovala na OH mládeže v Singapuru, potvrdila o víkendu svůj talent i v domácí soutěži. Na Mistrovství ČR, které se konalo v Plzni, se ztrátou pouhých sedmi desetin na první místo získala mezi juniorkami stříbrnou medaili. Soutěžní tempo tím však pro Šárku nekončí, ve čtvrtek bude bojovat na mezinárodních závodech v Berlíně.

Obec je pyšná na nové občánky

vloženo 27. únor 2010

Vítání dětí narozených v roce 2009 uspořádala v sobotu obec Jankov. Starosta Josef Kocourek mezi Jankováky uvítal šest miminek a zároveň jim i hrdým rodičům popřál vše hodně štěstí do života. Každému miminku navíc předal dárky od obce - přívěšek se znamením zvěrokruhu, hračku, pamětní knížku, bryndák s nápisem „Jsem z Jankova – heč,“  a květinu pro maminky.

Masopustní veselí dorazilo i k seniorům

vloženo 18. únor 2010

 Dobrou hudbu, tanec, pestrou tombolu a širokou škálu karnevalových masek si ve čtvrtek 18. února užili klienti Domova seniorů v Jankově. Starou českou tradici zde dodržují již dlouhou řadu let, a ketos dokonce nezapomněli ani na obvyklé pochování mýtického boha Bakcha.

Karnevalové veselí připravili pro děti hasiči a hasičky

vloženo 7. únor 2010

Desítky masek v doprovodu rodičů se v neděli 7. února sešly v kulturním sále OÚ Jankov. Místní Sbor dobrovolných hasičů uspořádal již tradiční dětský karneval, na kterém nechyběla ani bohatá tombola. Zábavným odpolednem provázela kapela Poprask a své vystoupení si připravila i skupina historického šermu Páni ze Zvěřince.

Fotogalerie

Kontakt

Obec Jankov
Na náměstí 14
25703 Jankov

Tel.: 317 833 209
E-mail: info@obecjankov.cz
Datová schránka: yp4a679

Úřední hodiny OÚ:
Po: 8:00 - 11:30 12:00-17:00
Út: 8:00 - 11:30
St: 8:00 - 11:30 12:00-17:00
Čt: zavřeno
Pá: zavřeno

více informací »

Úřad bez bariér

Úřad bez bariér

GObec Jankov
Obecní úřad Jankov - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz
QR kód stránek Obce Jankov
TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace