Archiv aktualit

Jak správně topit

vloženo 9. listopad 2021

Ministerstvo životního prostředí v rámci zvýšení povědomí provozovatelů o vlivu spalování pevných paliv na kvalitu ovzduší, významu správné údržby a obsluhy zdrojů a volby spalovaného paliva vydalo několik propagačních materiálů.

JAK SPRÁVNĚ TOPIT

KOMIKS SMOKEMAN

Milostivé léto

vloženo 9. listopad 2021

28. října odstartovalo takzvané milostivé léto. Během něj mohou lidé snadněji ukončit stovky tisíc exekucí, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů. Nesplacené závazky, které mezitím mnohdy narostly na několikanásobky původního dluhu, půjde vymazat během tří měsíců za zvýhodněných podmínek.

celý článek »

Odečty vodoměrů

vloženo 5. listopad 2021

Od pondělí 8.11.2021 budou probíhat odečty vodoměrů v obci JankovOdečty provádí jako vždy naše odečítačka paní Hervertová, tel. 724 431 982. Může se Vám prokázat platným průkazem. V případě jakýchkoliv potíží či připomínek ohledně odečtů se obracejte prosím na paní Hervertovou.  Pokud nebudete zastiženi, můžete též nahlásit stav vodoměru paní Hervertové zprávou SMS nebo na email: hervertova@vhs-sro.cz

Lampionový průvod

vloženo 1. listopad 2021

Připravovaná dotační výzva Kotlíkové dotace 2021+

vloženo 21. říjen 2021

Středočeský kraj začíná zjišťovat zájem o dotaci na výměnu neekologických kotlů. Žádosti o kotlíkové dotace by pak měl kraj začít přijímat v 1. čtvrtletí roku 2022. Na výměnu kotlů na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy mají jejich majitelé už méně než rok. Od 1. září 2022 totiž bude platit zákaz používání kotlů, které nesplňují minimálně 3. emisní třídu.

Každý, kdo nestihne výměnu kotle zrealizovat do 1. září 2022, ale alespoň do tohoto termínu zažádá o dotaci, nebude v případě kontroly z úřadů finančně sankcionován. 

celý článek »

UPOZORNĚNÍ k odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů

vloženo 15. říjen 2021
 

Uzavírka lipová alej Ratměřice - Odlochovice

vloženo 24. září 2021

Celá zpráva s plánkem.

Šustův běh

vloženo 8. září 2021

Podívejte se na fotografie ze závodu očima tří fotografů.

SDH Jankov a TJ Sokol Jankov mají nový žací traktůrek

vloženo 8. září 2021

 

Začátkem září letošního roku byl pro naše sportovní složky v Jankově pořízen nový žací traktůrek. Jeho zakoupení předcházelo podání žádosti o dotaci do Fondu sportu a volného času Středočeského kraje a výběrové řízení na dodavatele.

V rámci tematického zadání Podpora sportovních a volnočasových aktivit kraj podpořil naši sportovní činnost částkou 85 123,-Kč, obec ze svého rozpočtu přidala 36 482,-Kč. Traktor Starjet p4 dodala firma Ing. Čestmíra Dittricha z Jankova.

Z důvodu, že se o stávající žací traktůrek více jak 20 let výborně stará pan Jiří Vosátka, bude mu svěřen do péče i tento nový.  Děkujeme za dlouholetou údržbu stroje, přejeme, aby nový traktor vydržel ke spokojenosti všech dlouhá léta a posekal bez problémů mnoho travních ploch.

                                                                                        Jitka Jonsztová

Zahájení školního roku 2021/2022

vloženo 6. září 2021

V letošním roce se slavnostní zahájení školního roku v jankovském sále uskutečnilo v omezeném obsazení. Přivítali jsme třináct prvňáčků v doprovodu svých rodičů a prarodičů. Pan ředitel všechny srdečně pozdravil a popřál všem hodně úspěchů v novém školním roce.  Na vzpomínku na první den ve škole žáčci obdrželi šerpu a drobné dárečky, které jim předala paní třídní učitelka.

Všichni ostatní žáci zahájili první školní den ve svých učebnách z důvodu, že stále trvají opatření proti nákaze koronaviru.

Přejeme všem úspěšný a hlavně normální školní rok, klidný start, velkou chuť a hodně sil do nového učení. 

                                           Jitka Jonsztová, starostka

Fotografie ZDE

Kroužek basketbalu v Bystřici

vloženo 1. září 2021

Karnevalové odpoledne pro děti

vloženo 23. srpen 2021

V sobotu 21.8.2021 se na hasičském hřišti u rybníka Šusteráku uskutečnilo pouťové karnevalové odpoledne. Během kterého si děti i rodiče mohli společně zasoutěžit, dát prostor své malířské kreativitě, na originální střelnici vystřelit růži či se dozvědět řadu ohromujících informací z myslivosti. Letošní odpoledne si přišlo užít okolo 60 dětí v krásných maskách. Ať už přitančila víla, dorazily princezny, kočičky či připluli piráti. Pro všechny ratolesti byla připravena tombola. Celé odpoledne hrála k tanci a poslechu kapela Poprask.

Veliké díky patří všem, co se podíleli na realizaci odpoledne. Ať už šlo o maminky, žáky ze ZŠ Jankov či dorostence a členy SDH Jankov. V neposlední řadě děkujeme Janu Fialkovi, který si pro děti a dospělé připravil koutek s myslivostí s krásnými úkoly a odměnami.

Těšíme se s Vámi na příští příjemné setkání.

Za organizační tým Veronika Svobodová a Michaela Bukačová

Noční hasičská soutěž

vloženo 10. srpen 2021

Cyklostezka Českou Sibiří

vloženo 5. srpen 2021

 

Mikroregion Voticko vám představí záměr využití opuštěného drážního tělesa, kde by měla vzniknou nová cyklostezka:

 

Oznámení o uzavírce

vloženo 28. červenec 2021

 

Vážení občané, od 5.8. 2021 do 20.8. 2021 bude zcela uzavřena vozovka č. III/01813 z Jankova na konec Čestína. Důvodem je celková oprava povrchu zmíněné komunikace. viz mapka: uzavírka

 

Práce budou probíhat následovně:

5.8. - 6.8.           - frézování a zametání vozovky

8.8.                    - provedení spojovacího postřiku

9.8. - 11.8.         - pokládka vyrovnávací asfaltové vrstvy

11.8.                   - provedení spojovacího postřiku

12. - 13. +16.8.  - pokládka obrusné (vrchní) asfaltové vrstvy

17.8. - 20.8.       - dosypaní (zřízení) krajnic, provedení asfaltové zálivky,

                             úklid staveniště

 

V případě špatného počasí (déšť), budou termíny posouvány.

Fotbalové utkání TJ Sokol Jankov a SK Jankov z Jihočeského kraje

vloženo 26. červenec 2021

Děkujeme za skvělou reprezentaci oběma fotbalovým mužstvům „Jankováků“, kteří svými sportovními aktivitami a činností šíří dobré jméno obce Jankov.

Děkujeme všem za účast, organizaci a sponzoring sportovního klání, které se uskutečnilo 10.7.2021 u nás v Jankově. Podívejte se na krásnou vzpomínku z tohoto dne. Jitka Jonsztová, starostka

 

Nalezená koťátka

vloženo 26. červenec 2021

 

Najde se rodina, která přijme do své péče kočičku Emu a kocourka Emila? Koťátka jsou čistotná, umí chodit na toaletu, jsou mazlivá a moc krásná. Byla nalezena na konci Jankova směr Lhota. Kdo bude mít zájem, ať volá na tel.: 602 750 420. Moc děkuji za nový, klidný domov pro koťátka.

                                                                  Jitka Jonsztová

Pozvánka na Svatovavřineckou pouť v Bedřichovicích

vloženo 15. červenec 2021

Římskokatolická farnost sv. Josefa ve Velíši a Obec Jankov vás srdečně zvou na v neděli 8.srpna 2021 od 14 hod. na Svatovavřineckou pouť do Bedřichovic.

Program -  14:00 - mše svatá před kostelem sv. Vavřince

                    15:00 - prezentace akad. malíře Milana Kadavého o nově restaurovaném  

                                  oltáři sv. Vavřince

                    16:00 - setkání poutníků při občerstvení

program Svatovařinecké pouti.pdf

Nález klíčů

vloženo 7. červenec 2021

 

V pátek dne 2.7.2021 byly nalezeny klíče na rohu ulice Blanická k vyzvednutí na obci.

Pomoc Moravě po tornádu

vloženo 30. červen 2021

Vážení občané, z důvodu, že se množí dotazy zda obec Jankov poskytne také pomoc tornádem zasažené Moravě, sdělujeme, že  Rada Obce Jankov dne 28.6.2021 rozhodla poskytnout dotaci z rozpočtu naší obce ve výši 50 tis.Kč obci Hrušky u Břeclavi.

Tato finanční částka byla odeslána.  Pro starší manželé jsme také nabídli byt v DPS a další pomoc, která je nutná vykomunikovat přímo se zástupci postižených obcí.   Jitka Jonsztová

Kontakt

Obec Jankov
Na náměstí 14
25703 Jankov

Tel.: 317 833 209
E-mail: info@obecjankov.cz
Datová schránka: yp4a679

Úřední hodiny OÚ:
Po: 8:00 - 11:30 12:00-17:00
Út: 8:00 - 11:30
St: 8:00 - 11:30 12:00-17:00
Čt: zavřeno
Pá: zavřeno

více informací »

Úřad bez bariér

Úřad bez bariér

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky
GObec Jankov
Obecní úřad Jankov - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz
QR kód stránek Obce Jankov
TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace