Spolková činnost

SDH Jankov

Webové stránky SDH Jankov najdete zde.

Sokol Jankov

Založení Sokola Jankov se datuje k roku 1958. První fotbalové zápasy se odehrály na „Habrovce“. Od roku 1962, kdy proběhla kolaudace současného hřiště, se všechny zápasy odehrály na současné hřišti, které se v poslední době rozrostlo v příjemný sportovní areál. A další modernizace tohoto areálu se společně s obecním úřadem plánuje v brzké době.

V současně době má Sokol Jankov celkem 89 členů. Z tohoto počtu je plná polovina členů sportovně aktivní a hraje utkání za jedno ze tří zaregistrovaných mužstev. A – mužstvo, hraje  v současné době okresní přebor, do něhož postoupilo po dlouhých 30-ti letech v minulé sezóně. B – mužstvo hraje od začátku založení IV. třídu a od loňské sezóny opět funguje v Jankově mužstvo přípravky.

Největšího úspěchu ve více než 50-ti leté historii dosáhl Sokol v loňském roce, kdy již  zaniklé družstvo dorostenců vyhrálo I.A třídu krajské soutěže a poráželo týmy z Votic, Týnce, Milína či Nového Knína. Základ tohoto mužstva přešel věkem do A-týmu a to se přímo odrazilo na výsledky tohoto týmu. Takže pokud nejnadanější generace jankovských fotbalistů neusne na vavřínech, možná se dočkáme obdobného výsledku i v kategorii dospělých.

Fotografie zde

Aktuání výsledky:

SDH Odlochovice

Fotogalerie SDH Odlochovice.

SDH Jankovská Lhota

„ Sbor dobrovolných hasičů v Jankovské Lhotě měl k 1. únoru 2012 celkem 23 členů a nově i 5 členek.

K pravidelným aktivitám patří péče o veřejnou zeleň ve Lhotě, stavění máje, rybí a vepřové hody a silvestrovské oslavy. Na nedělních brigádách odstraňují náletové dřeviny v okolí cest u obce a připravují výsadbu nových stromů. Se zavedením popelnic v obci ubude v zimním období hašení hořícího kontejneru na komunální odpad.“

SDH Pičín

V roce 2004 oslavil sbor dobrovolných hasičů v Pičíně 100-té výročí od založení. V posledních letech ubylo aktivních členů a v současné době se jejich počet ustálil na 16 členech.

Mezi jejich pravidelné aktivity patří stavění máje s pálením čarodejnic a rybí hody. Při brigádách pečují o okolí rybníčku a úpravu parku, kde jsou umístěny houpačky a kolotoč pro děti.

 

SDH Bedřichovice

vloženo 11. duben 2012

Sbor dobrovolných hasičů byl založen 12.dubna 1912. V letošním roce sdružení dovrší 100 let svého založení.

Sbor má 12 členů. Ti zabezpečuji úklid veřejného prostranství v Bedřichovicích a Čestíně, sekání trávy na pohřebišti v Bedřichovicích.

Včelaři Jankov

Základní organizace Českého svazu včelařů Jankov měla v roce 2012 31 členů. Naše řady se omladily o dva nově přijaté členy, ale také bohužel i dva zkušení, staří včelaři zemřeli. Bylo vyprodukováno 6 228kg medu, to bylo o 844kg méně než v roce 2011. Sníženou produkci medu zapříčinily jarní mrazíky v květu ovocných stromů a pozdější deště při květu řepky. Většina medu je prodána přímo tzv. ze dvora, kdy si každý včelař svůj med prodává sám bez zprostředkování přes výkupnu. Začíná být v oblibě pastovaný med, který je náročný na přípravu, ale má svou velkou výhodu: nestéká z namazaného krajíce chleba a tato konzistence mu vydrží několik let. Někdy se tomuto medu také říká šlehaný a nebo krémový. Dalším včelím produktem je vosk. Toho jsme vytěžili v minulém roce 112kg. Čistě vyvařený vosk od včelaře putuje do výkupen, kde se může vyměnit za mezistěny, potřebné pro další vývoj včelstva v následujícím roce. Práce včelaře nekončí zazimováním včelstev, ale pokračuje i v zimě, kdy se každý připravuje na novou sezonu nejen prakticky, ale i četbou odborné literatury.

Myslivecké sdružení Roháč Jankov

Naše myslivecké sdružení vzniklo 7. 7. 1992. Počet členů 23.  V současné době hospodaříme na necelých 2000 hektarech. Jako hlavní zvěř se zde vyskytuje srnčí, černá a díky vysokému počtu rybníků i divoké kachny V menší míře zajíc, bažant a začíná se objevovat i zvěř dančí. 

Kolektiv myslivců z MS Jankov stále věnuje velkou pozornost péči o zvěř, v průběhu roku zajišťuje potřebné množství krmiva (ovsa, pšeničné zadiny, kukuřičné siláže, soli, sena a dalších doplňkových krmiv). 

Myslivecké sdružení Dubina Bedřichovice

Myslivecké sdružení vzniklo v roce 1993 po rozpadu okolních sdružení. Výměra honitby činí okolo 600 ha. kdy třetinu výměry činí lesy.

Aktivity pro seniory, občanské sdružení

 

V  roce 2010 jsme v Odlochovicích za pomoci hlavní iniciátorky Margit Kakos založili OS Aktivity pro seniory. Po tříleté dobrovolnické spolupráci s DS v Jankově si řekla, že chce nabídnout místním seniorům možnost zaktivovat svůj životní styl. Také bychom chtěli zlepšit převážně duševní podmínky lidí prožívající podzim svého života. Myslíme si, že obzvlášť dobrý psychický stav může ovlivnit každodenní život jedince a dokonce i ovlivňovat vlastní zdraví. Jedno z řešení zlepšení psychického stavu je trénování paměti, na které se specializujeme.

Kontakt

Obec Jankov
Na náměstí 14
25703 Jankov

Tel.: 317 833 209
E-mail: info@obecjankov.cz
Datová schránka: yp4a679

Úřední hodiny OÚ:
Po: 8:00 - 11:30 12:00-17:00
Út: 8:00 - 11:30
St: 8:00 - 11:30 12:00-17:00
Čt: zavřeno
Pá: zavřeno

více informací »

Úřad bez bariér

Úřad bez bariér

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky
GObec Jankov
QR kód stránek Obce Jankov
TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace