Kostel sv. Jana Křtitele
První zmínka o jankovském kostele pochází z roku 1352, ale stavba samotná je jistě mnohem starší.
Farní kostel je jednoduchá jednolodní stavba uzavřená půlkruhovým presbytářem.Vítězný oblouk je také polokruhový. Kostelní loď má plochý strop uprostřed se štukovým rámem. Presbytář je zaklenut žebrovou klenbou o dvou polích. Ve zdích jsou proražena velká okna ( původně jistě mnohem menší ) i tato jsou polokruhově zaklenuta. Kostel je orientován, tzn.leží na ose východ – západ, vstup do kostela je na západní straně prostým portálkem.
Pohled na kostel směrem z náměstí.
Do lodi se vstupuje prostorem pod věží.Věž byla původně nižší ( snad na výšku první římsi ) a byla zvýšena na počátku 18.století o část hranolového původního tělesa a osmiboké patro s hodinami. Zvonovitá věžní střecha odpovídá osmibokému patru, které ji nese.
Hlavní oltář je zasvěcen sv.Anně a má plochý rokokově zprohýbaný nástavec v jehož středu je zasklený výklenek,rovněž orámovaný . V tom stála původně socha sv.Anny z 1.pol.16.století, tato je nyní v depozitáři . Nad výklenkem je socha sv.Jana Křtitele nad obláčky a po stranách sochy sv.Filipa a Jakuba. Po straně evangelijní (levé) je malý oltář sv.14 pomocníků, kde uprostřed rozvilin jsou reliéfy s jejich podobiznami. Tento oltář byl v 2.pol.18.století doplněn o skleněný sarkofág s voskovou figurou sv.Jana Nepomuckého. Naproti tomuto oltáři je oltář s Pietou (P.Maria s mrtvým synem v náručí ) a nad ním je nadživotní krucifix . Po stranách tohoto oltáře jsou sochy sv.Augustina a jiného sv.biskupa . Na tomto oltáři by též měla být i polovypuklá dřevěná řezba Snímání z kříže zhotovené podle obrazu italského malíře Daniella da Volltera i tato řezba je z poloviny 18. století . Nad lavicemi jsou po stěnách umístěny sochy svatých sv.Vojtěcha , sv.Ludmily, sv.Barbory a sv.Václava .
Z plochého stropu je uprostřed lodi spuštěn veliký růženec se sochou P.Marie s Ježíškem v náručí stojící na srpku Měsíce. Pod ní je talmberkský znak a destička s nápisem : " Ke cti a chvále Boží, též nejsvětější jeho matky nejčistší Panny Marie, královny nebeské,tento obraz dal udělati Jan starší z Talmberka, ten čas pán na Jankově 1655 ".
Pod tímto růžencem je náhrobní deska, značně již ošlapaná, s talmberským erbem. Tato deska uzavírá vchor do jejich rodinné krypty. Od této rodiny je v kostele ještě křtitelnice v podobě obráceného zvonu na nožičkách opateřená víkem se soškou sv.Jana Křtitele .
Na straně severní je ke kostelu přistavena patrová sakristie.
Kostel je obehnán zdí a postaven v severním rohu jankovského náměstíčka na konci parku na malém ostrohu nad bývalým tvrzištěm.